PO NAUKĘ ZAGRANICĘ
PRAKTYKA ZA GRANICĄ!
Chcesz zdobyć doświadczenie zawodowe, nawiązać nowe znajomości, kontakty i przeżyć przygodę?
WYJEDŹ NA PRAKTYKĘ ERASMUSA
Można wyjechać na praktykę do przedsiębiorstwa, organizacji lub instytucji zagranicznej, która zgodziła się przyjąć Cię na praktykę w ramach Erasmusa.
Sam zdecyduj na jak długo chcesz jechać.
Minimalny okres pobytu to 3 miesiące!
Student biorący udział w wymianie otrzyma stypendium jako dofinansowanie kosztów podróży i pobytu w innym kraju.
Szczegółowe informacje:
Dział Współpracy Międzynarodowej
Ul. Kaliskiego 7, RCI, p. 119B tel: (52) 374-92-57, (52) 374-94-32
http://www.utp.edu.pl/wspolpraca/z-zagranica/llp-erasmus.html
Stypendium Fundacji Crescendum Est - Polonia dla studentów i absolwentów
Konkurs o stypendium Fundacji Crescendum Est - Polonia przeznaczony jest dla młodych ludzi, będących obywatelami polskimi, posiadającymi w Polsce stałe miejsce zamieszkania.
Warunkiem zakwalifikowania wniosku do rozpatrzenia w ramach XIX Konkursu o stypendium jest złożenie do 31 grudnia 2014 roku wypełnionego kwestionariusza aplikacyjnego wraz z kompletem załączników pod adresem Biura Zarządu Fundacji:
Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi około 15 kwietnia 2015 roku.
Informacje pochodzą ze strony Fundacji Crescedum Est - Polonia.
Program stypendialny rządu szwajcarskiego dla obywateli Polski – absolwentów studiów magisterskich i post. doc.
Stypendia na pobyty naukowe dla młodych (urodzonych po 1 stycznia 1980 roku) absolwentów studiów magisterskich, doktorantów i postdoc (limit wieku nie obowiązuje - max 5 lat od obrony doktoratu), reprezentujących różne dziedziny.
- okres - 12 miesięcy
- ilość - do 4
- wymagana znajomość języka francuskiego, niemieckiego, włoskiego lub angielskiego
- wymagane potwierdzenie przyjęcia przez wybrany ośrodek zagraniczny
XVIII Edycja Międzynarodowego Programu Stypendialnego dla Krajów Europy Środkowej i Wschodniej
Program stypendialny DBU ma na celu profesjonalne zawodowe kształcenie polskich przyszłych kadr ochrony środowiska oraz zdobycie doświadczenia zawodowego, które ułatwi młodym absolwentom rozpoczęcie kariery w dynamicznie rozwijającym się sektorze zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. Dodatkowo, program pozwala rozwinąć znajomość języka niemieckiego, nawiązać cenne branżowe kontakty i zdobyć doświadczenie w pracy w międzynarodowym środowisku.
Program stypendialny umożliwia odbycie zawodowego bądź naukowego stażu w Niemczech. Podczas stypendium realizujesz przygotowany przez siebie projekt badawczy na ważny dla ochrony środowiska w Polsce lub w Niemczech temat.
Staż można odbyć na uniwersytetach, w ministerstwach, przedsiębiorstwach, instytutach badawczych, urzędach, organizacjach pozarządowych, centrach badawczo - biznesowych itp. DBU wybiera miejsce najbardziej odpowiednie dla Twojego stażu – instytucję, której opieka umożliwi Ci pełną realizację projektu. Możesz też sam zaproponować takie miejsce, a DBU pomoże Ci się do niego dostać. Staż może trwać od sześciu do dwunastu miesięcy. Laureaci otrzymują początkowo stypendium sześciomiesięczne, a pod koniec tego okresu można ubiegać się o przedłużenie pobytu do kolejnych sześć miesięcy.
Wysokość stypendium wynosi 1060, - euro na miesiąc i jest ono wolne od podatku. Ponadto DBU finansuje koszty ubezpieczenia (OC, wypadkowe, chorobowe) w Niemczech. DBU nie może finansować przedłużenia pobytu dla realizacji już rozpoczętych studiów lub praktyk w Niemczech.
Stypendia przyznawane są w trybie konkursowym. O stypendium można ubiegać się tylko jeden raz. Dlatego ważne jest staranne przygotowanie aplikacji. Szczególnie istotna jest przedstawiona przez kandydata koncepcja projektu, który chce on realizować na stypendium (szczegóły wyjaśnione poniżej).
Termin składania wniosków: do 16.09.2014
więcej informacji na stronie: Stowarzyszenia dla Środowiska
Istnieje możliwości uzyskania stypendiów „Estophilus” finansowanych przez estońskie Ministerstwo Edukacji i Nauki. Ubiegać się o nie mogą posiadacze stopnia doktora oraz studenci studiów II lub III stopnia, którzy przygotowują pracę na temat związany z Estonią.
Najbliższy termin składania wniosków to 1 października.
Stypendium może być przyznane na okres od 5 do 10 miesięcy; 5-miesięczne stypendium wynosi 2500 euro.

Wnioski na wyjazd w roku akademickim 2015-16 przyjmowane są do 30 sierpnia 2014 roku.
- są obywatelami polskimi i nie posiadają podwójnego obywatelstwa lub karty stałego pobytu w USA (zielona karta);
- wykazują się doskonałą znajomością języka angielskiego
- są absolwentami polskich uczelni wyższych i posiadają tytuł magistra nie wcześniej niż od 2013 roku lub uzyskają go do końca roku akademickiego 2014-2015;
- uzyskały bardzo wysoką średnią ocen ze studiów;
- nie studiują aktualnie bądź nie studiowały wcześniej w USA.
- stypendium w wysokości do $30 000, finansujące pierwszy rok studiów magisterskich lub doktoranckich, mogą być przyznane na okres 9 miesięcy;
- ubezpieczenie i koszty podróży;
- wizę J-1, sponsorowaną przez Departament Stanu USA, podlegającą przepisowi 2-year-home-residency;
- wizę J-2 dla towarzyszących członków rodziny.
Więcej informacji na stronie Programu
STYPENDIA FUNDACJI KOŚCIUSZKOWSKIEJ NA WYJAZDY DO USA NA ROK 2015/2016
Fundacja Kościuszkowska (The Kosciuszko Foundation z siedzibą w Nowym Jorku, założona w roku 1925, działa na rzecz pogłębiania więzi między Polską i Stanami Zjednoczonymi poprzez programy edukacyjne oraz wymianę kulturalną i naukową. Na stypendia dla polskich i amerykańskich studentów, doktorantów, naukowców i artystów oraz promocję kultury i nauki polskiej w Ameryce Fundacja przeznacza rocznie około 1 miliona dolarów.
STUDIA W CHINACH
Marzysz o tym, żeby poznać kulturę azjatycką i zwiedzić odległe zakątki świata?
Już dziś Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy daje Ci taką możliwość!
Na podstawie umowy pomiędzy naszym Uniwersytetem i Ningbo University każdy student może aplikować: o stypendium na roczne studia na Ningbo University w Chinach lub o stypendium na udział w letniej szkole w Ningbo (w czerwcu 2014 r.) z nauką języka chińskiego i kultury chińskiej (stypendium pokrywa koszty czesnego oraz zakwaterowania)

Mobilność edukacyjna mająca na celu nabycie nowych umiejętności, to jeden z podstawowych sposobów zwiększenia szans na zatrudnienie w przyszłości oraz przyczyniania do osobistego rozwoju. Staranne przygotowanie do podjęcia studiów za granicą jest kluczem do sukcesu polityki edukacyjnej i musi znajdować się w centrum każdego projektu lub programu. Bardzo ważny jest dostęp do informacji o różnych opcjach, o finansowaniu i sposobie rozwiązywania problemów praktycznych.
Poniżej znajdują się linki do stron, na których możesz znaleźć przydatne informacje.
http://ec.europa.eu/ploteus/home.jsp?language=pl
4u4opa.eu/youth/index.cfm?l_id=pl
http://ec.europa.eu/education/study-in-europe/
ec.europa.eu/euraxess/
http://cordis.europa.eu/mariecurie-actions/
http://ec.europa.eu/youreurope/index_pl.html
http://www.euroguidance.pl/